למה אתה חייב להשקיע באנגלית שלך?

למה אתה חייב להשקיע באנגלית שלך, ואיך זה קשור למשכורת שלך בעתיד?

אולי יצא לכם לשמוע על כך שהעולם נמצא בתהליכי גלובליזציה, אבל האם אתם יודעים מה זה אומר? מהי גלובליזציה, איך היא קשורה לאנגלית ומדוע כל זה ישפיע גם על המשכורת שלכם?

גלובליזציה הוא מונח המציין מצב בו העולם נעשה למרחב אחד, בו גבולות ומחסומים בין מדינות נעלמים. לאורך ההיסטוריה הצטמצם המרחק בין מדינות, הודות לפיתוח אמצעי תחבורה וטכנולוגיות שונות. אולם בשנים האחרונות אמצעי התקשורת ובמיוחד האינטרנט, גרמו לתהליכי גלובליזציה מואצים. 

האינטרנט מאפשר למידע לזרום כל הזמן, כך מייקל מניו יורק יכול לדבר בקלות עם סרג'י מספרד, אבל אינטרנט זה הרבה יותר מתקשורת בין חברים דרך פייסבוק או אינסטגרם. האינטרנט הוא כלי עבודה שמאפשר תקשורת ויחסים כלכליים בין מדינות, ארגונים ויחידים.

מדברים אנגלית

הקשר בין האנשים מבוסס על שפה. כאשר מדובר בקשר בין אנשים מאותה המדינה זה פשוט – הם מדברים בשפה המקומית. אבל אנחנו חיים בעולם גלובלי בו אנשים ממדינות שונות מתקשרים זה עם זה כל הזמן, והשפה בה הם עושים זאת היא בעיקר אנגלית. דוגמה לכך נוכל לראות באירווזיון שהתקיים לא מזמן, שם רק 9 מתוך 37 המדינות שהשתתפו בתחרות ביצעו שיר שאינו בשפה האנגלית.

אבל האנגלית לא רק מושרת, אלא גם חשובה מאוד בהקשר כלכלי, ומקומות עבודה רבים דורשים מהעובדים לדעת אנגלית ברמה טובה. לא מדובר רק בעבודה בחו"ל, או בחברות זרות, אלא גם בחברות ישראליות הפועלות בישראל שעשה שימוש בשפה האנגלית. למעשה, ידיעת אנגלית היא תנאי קבלה למשרות רבות, ובמיוחד בתחום ההייטק.

אנגלית תפתח לך דלתות

אנגלית יכולה לפתוח לכם דלתות, ולעזור לכם למצוא עבודה בקלות רבה יותר. לאנגלית השפעה גם על השכר, כאשר על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה יהודים בעלי אנגלית טובה מאוד הם בעלי שכר גבוה ב-19 אחוז משל אלה שרמת האנגלית שלהם חלשה. 

אתם לא אוהבים ללמוד, בטח שלא בבית הספר. אבל לימוד אנגלית לא חייב להיות מתסכל או משעמם. יש המון דרכים בהן תוכלו לשפר את האנגלית, וגם ליהנות מזה.

5 דרכים לשיפור האנגלית

  1. לראות סדרות וסרטים באנגלית בלי תרגום (אפשר עם כתוביות באנגלית).
  2. לקרוא ספרים באנגלית.
  3. לצרוך חדשות באנגלית.
  4. לדבר עם חברים באנגלית.
  5. למצוא חברים דוברי אנגלית ברשתות החברתיות (תוכלו למצוא אפליקציות המקשרות בין אנשים שרוצים ללמוד שפה זרה).

רוצים מידע נוסף על הקורסים הפיננסים לגילאי 17-22 עם המנטורים של חיים בפלוס? לחצו כאן

Scroll to Top


תודה על פנייתך