העולם הדיגיטלי

העולם הדיגיטלי

אבא ואמא עובדים קשה מאוד, כל השבוע ולפעמים עד שעות מאוחרות. יצא לכם שישבתם בבית בערב, ראיתם טלוויזיה ואבא חזר? זה כי הוא עבד עד מאוחר. שאלתם את עצמכם מה קורה כשאבא צריך ללכת לבנק? ומה עם הדואר? או סופר? למי יש בכלל זמן, בטח לא לאבא ואמא.

בדיוק בגלל זה נולדו האפליקציות ואתרי האינטרנט. אנחנו רגילים לעשות היום הכל באינטרנט, בקלות, מהירות ונוחות. זוכרים את היום שהגיע חבילה שהזמנתם מאיביי? איזה כיף לקבל חבילה!

אז אם אפשר להזמין דברים מסין, מה הבעיה להזמין דברים מהסופר? או להזמין תור בדואר או שבכלל להעביר כסף לחבר מבלי לקום מהכיסא.

היום בעולם הדיגיטלי הכל פשוט וקל! תכינו עם אמא ואבא רשימת קניות, כנסו לאתר של רמי לוי, שופרסל, מגה, ויקטורי או מייסופרמרקט ובצעו הזמנה. ככה גם תחסכו כסף כי תוכלו להשוות בין סלי קניות שונים וגם אמא לא תצטרך לבזבז דלק על נסיעה לסופר כשלזה נוסיף גם חצי שעה נסיעה לכל כיוון וסחיבת מוצרים. חסכנו גם זמן וגם כסף וישבנו כל המשפחה ביחד מול המחשב ובחרנו מה לקנות!

אז איפה עוד העולם הדיגיטלי מסייע לנו? בדואר! כשמזמינים מוצר מחול למשל אנו מקבלים קוד שמאפשר לדעת היכן הוא נמצא בכל רגע נתון. מה קורה כשהוא מגיע? צריך ללכת לדואר ולהמתין שעה בתור! אז מסתבר שגם לדואר יש אפליקציה, פשוט נכנסים וקובעים תור וכך חוסכים זמן יקר! ואם כבר אנחנו מדברים על דואר אז ישנה תופעה נפוצה שרחוקה עדיין מהעולם שלנו וקוראים לה ארנונה, חשמל ומים וגם אותה ניתן לשלם בדואר והרבה עושים את זה. אז תגידו לאמא ואבא להפסיק עם זה! לא, לא התכוונו שנפסיק לשלם אלא שיפסיקו ללכת לדואר בכדי לשלם את זה. היום אפשר את כל אלה לשלם באתר של העריה בה אתם גרים ובחברת החשמל.

ואם יש משהו שמבזבז לנו הכי הרבה את הזמן זה הבנק, במקום ללכת לבנק ולהמתין שעות בתור ולשמע את אמא מתווכחת עם הבנקאי אפשר היום לעשות הכל בקלות באמצעות האפליקציות השונות של הבנקים. העברת כספים, הפקדת כספים, בקשות מיוחדות הכל בפשטות דרך האפליקציה הבנקאית. דרך אגב, יש היום גם בנקים שמעודדים צרכנים דיגיטלים ולכן גם מפחיתים בעמלות דוגמת פפר של בנק לאומי. אם קרה משהו שהאפליקציה לא הצליחה לפתור אז היום לכל בנק יש גם שירות בנקאי טלפוני, אז לפני שאבא רץ לבנק ומבזבז יום עבודה תראו לו שהכל אפשר היום לעשות באינטרנט.

העולם שלנו צועד וצועק דיגיטל ולאט לאט אנחנו נשים לב שדברים שהיינו צריכים לצאת בשבילם מהבית הופכים לדיגיטלים ונגישים.

רוצים מידע נוסף על הקורסים הפיננסים לגילאי 17-22 עם המנטורים של חיים בפלוס? לחצו כאן


Scroll to Top


תודה על פנייתך