סבתא גולשת במאה מגה

לאורך כל שנות חיינו, אנו רוכשים עוד ועוד שירותים אשר מהווים חלק מההוצאות החודשיות שלנו. הוצאות אלו יכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה. כאשר אנו יוצאים לפנסיה, ההכנסה שלנו מתקבעת לסכום כסף אשר מורכב מהביטוח הלאומי הרנטה החודשית שאנחנו מקבלים מקרן הפנסיה שלנו. בנוסף לזה גם ביטוח מנהלים או קופת גמל שנפתחה עבורנו, כאשר התחלנו לעבוד אי שם בשנות ה-20 של חיינו. יחד עם אותה הכנסה חודשית אנו גוררים איתנו הרגלים ושירותים ששילמנו עליהם עוד בזמן עבודתו.

ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח משכנתא, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוח למקרה מוות, תשלום לספק טלוויזיה, בזק, חברת סלולר ועוד.

מה קורה כשכל אלו משולמים מדי חודש במשך עשרות שנים ומוזנחים על גבי כרטיס האשראי שלנו? משפחות משלמות מאות אלפי שקלים בשנה בתעריף הגבוה ביותר, רק בגלל שאין להם את הזמן להקדיש יום שלם בטלפונים והשוואות שיחסכו לכם אלפי שקלים בהמשך.

אבל רגע! אני עכשיו בפנסיה, וברוך השם יש לי מספיק זמן. אז במקום לשלם כל כך הרבה לחברות השונות בואו נחסוך את הכסף הזה לעוד טיול, עוד מתנה לנכדים ועוד עזרה כלכלית לילדנו.

אז מהיכן מתחילים?

מוציאים את תדפיס האשראי או שניגשים לאתר הבנק שלנו בודקים על מה אנחנו משלמים. ברשימה הגדולה אנו נמצא דברים שאנו אינם זקוקים להם יותר, כל מיני ביטוחים ודברים שרכשנו שהיום אנו אינם זקוקים להם יותר. לצד אלו יהיו שירותים שזנחנו ושילמנו עליהם וניתן בשיחת טלפון פשוטה להוזיל אותם.

טלפון – לחלק מהאנשים עדיין יש קו של בזק בבית שהם משלמים עליו כסף, כדאי לבדוק האם כמות השיחות היוצאות ובדגש על הנכנסות שווה שיהיה בבית קו טלפון של בזק.

סלולרי – בעקבות מהפכת המחירים שחלה לפני כמספר שנים, חברות היום מציעות קווים סלולריים במחירים מצחיקים ואין באמת סיבה לשלם יותר מ 45 ₪ עבור קו סלולר שכזה. השוואה בין החברות ותגלו שישנן חברות אשר מציעות קווים אפילו במחירים של 30 ₪ לחודש. שימו לב שאם אתם לא גולשים רבות בסלולר וצופים בהמון סרטונים אין טעם לקחת חבילה בעלת נפח גלישה מוגדל.

אינטרנט – האם אתם באמת צריכים חיבור אינטרנט כל כך מהיר? אם אתם לא משחקים הרבה במחשב או מורידים המון תכנים מהאינטרנט, אין באמת צורך לקחת חבילת אינטרנט כל כך מהיר.

ביטוחים – כנסו לאתר הר הביטוח ובדקו אילו ביטוחים יש לכם, באיזה חברה וכמה אתם משלמים עליהם, סקר שוק קצר יעזור לכם להפחית את העלויות. בדקו עם סוכן הביטוח שלכם ובדקו כיצד ניתן לחסוך.

טלוויזיה – יש לכם ספק טלוויזיה מסוים כבר המון שנים? עם יד על הלב, תשאלו את עצמכם בכמה ערוצים אתם באמת צופים? היום יש חלופות יותר זולות לצפייה.

בנק – בדקו בבנק האם יש סידורי עמלות לפנסיונרים, אזרחים ותיקים ועוד. אל תהססו לדרוש את מה שמגיע לכם, אם לא נותנים? לעבור בנק היום זה לא כזה סיפור גדול.

תזכרו שאתם הלקוח ניתן לחסוך המון כסף, אחרי שתחסכו יישאר לכם הרבה יותר זמן לעצמכם ולנכדים. אז רוצו לדף פירוט חשבון הבנק שלכם ותבדקו על מה אתם משלמים היום כדי שלא תשלמו עליו גם מחר.

רוצים מידע נוסף על הקורסים הפיננסים לגילאי 17-22 עם המנטורים של חיים בפלוס? לחצו כאן

Scroll to Top


תודה על פנייתך