בוא תעשה אקזיט

פעם ילדים חלמו להיות רופאים, טייסים או שחקני כדורגל, אבל היום הם "בסך הכל" רוצים לעשות אקזיט. מה זה אומר בעצם לעשות אקזיט, ואיך אתם יכולים לממש את החלום?

מה זה אקזיט?

לכל אחד יש רעיונות שונים בראש, ויש כאלה שהרעיונות שלהם שווים הרבה כסף. אם למישהו יש רעיון למוצר חדש או לאפליקציה מגניבה הוא יכול לנסות לגייס הון כדי להקים חברת סטארט-אפ שתפתח את המוצר. אם המוצר מצליח ומושך את תשומת ליבה של חברה בינלאומית גדולה הוא עשוי להימכר תמורת המון כסף במה שנקרא אקזיט.

אוהבים להגיד שאנחנו אומת הסטארט-אפ, וזה לא סתם. מדינת ישראל ייצאה המון סטארט-אפים לעולם, והסטארט-אפ שנמכר במחיר הגבוה ביותר הוא מובילאי, שנמכרה לאינטל תמורת 15.3 מיליארד דולר. זה חתיכת סכום, אבל האם אתם יודעים איך הם התחילו?

מובילאי – ההתחלה

לסטונדט אמנון שעשוע היה רעיון. הוא חשב שניתן לייצר תמונה חדשה בעזרת שלוש תמונות שצולמו מזוויות צילום שונות. בעזרת המרצה שלו רשם שעשוע את הרעיון כפטנט, ובהמשך מכר אותו למשקיע יפני. אבל זו הייתה רק ההתחלה.

בהמשך שיכלל שעשוע, שכבר הפך לפרופסור בעצמו, את הרעיון ופתח את הסטארט-אפ הראשון שלו. המהלך הזה לא היה מספיק מוצלח, אבל אחרי שפגש את זיו אבירם פתחו השניים יחד את מובילאי – והשאר היסטוריה.

יש לי רעיון, מה עכשיו?

אתם קוראים את השורות האלה וחושבים לעצמכם שסטארט-אפ זה עסק למבוגרים, אבל אם הרעיון שלכם מקורי ואפשרי, אולי כדאי לכם לנסות לפתח אותו. איך עושים את זה? אז ככה.

  • בידקו באתרי פטנטים בארץ ובעולם האם הרעיון שלכם כבר קיים.
  • חישבו על קהל היעד ועל כדאיות הפיתוח.
  • נסו לדמיין האם המוצר יהיה רלוונטי גם בעוד מספר שנים, שכן הפיתוח עלול לקחת זמן.

אם כל התשובות לשאלות האלה חיוביות נשאר לכם רק לגייס הון. אבל זה לא כל כך פשוט. כדי להתקדם עם הרעיון כדאי לפנות לאנשים מהתחום הרלוונטי למוצר או לחפש שיתופי פעולה עם חברות שונות.

רוצים מידע נוסף על הקורסים הפיננסים לגילאי 17-22 עם המנטורים של חיים בפלוס? לחצו כאן


Scroll to Top


תודה על פנייתך