לפתוח חשבון בנק

לפתוח חשבון בנק, בלי לקום מהספה

בנק… איזה מחשבות הוא מעורר בכם? תורים ארוכים? בזבוז זמן? שעמום? חפירות? אולי כל התשובות נכונות? כל זה אולי נכון לבנקאות הישנה, אבל המהפכה הדיגיטלית הובילה אותנו למשהו חדש.

הבנקאות הישנה התבססה על פקידים, שקיבלו את הלקוחות בסניף או עזרו להם בטלפון. אבל אתם לא רוצים להגיע לבנק, ובטח שלא להתקשר – לכן כדאי שתשמעו על בנקאות דיגיטלית.

בנק בלי סניף הוא עדיין בנק?

אפשר לחלק את הבנקאות הדיגיטלית לכמה רמות: ברמה הנמוכה ביותר, מדובר בבנק רגיל שמאפשר לבצע פעולות באפליקציה. כל הבנקים בישראל מתחזקים אפליקציות כאלה, שמאפשרות העברת כספים, פתיחת תוכניות חיסכון ועוד.

ברמה הבאה יש לכם את בנק הפועלים שפתח מספר סניפים דיגיטליים. אלה סניפים פיזיים, אולם אין בהם פקידים, אלא נקודות שירות דיגיטליות בהן אפשר לבצע פעולות.

האפשרויות האלה אמנם מתקדמות לעומת האופן בו ההורים שלכם ניהלו את חשבונות הבנק שלהם, אבל קיימות אפשרויות דיגיטליות אפילו יותר. בישראל פועלים היום שני בנקים דיגיטליים שלא מחזיקים אפילו סניף. הבנקים האלה מאפשרים לפתוח חשבון ולבצע כל פעולה באפליקציה.

פתיחת חשבון, הפקדת ומשיכת מזומנים, העברת כספים לחשבון אחר, הפקדת ומשיכת צ'קים, אחזקת כרטיס אשראי וביצוע חיובים – את כל הפעולות תוכלו לעשות באפליקציה.

למה עדיף לפתוח חשבון דיגיטלי?

קודם כל כי זה ממש נוח. אתם לא צריך להגיע לבנק בכלל, אפילו לא כדי לפתוח את החשבון. תוכלו לבצע פעולות בחשבון ישירות מהספה בסלון. בנוסף, זה יכול לחסוך לכם כסף. הבנקים הדיגיטליים פועלים בצורה יעילה יותר מבנקים מסורתיים כיוון שהם מעסיקים פחות פקידים, לכן הם מציעים הטבות משתלמות במיוחד.

איפה כדאי לפתוח חשבון בנק?

הבנקים הדיגיטליים עדיין נמצאים בשלב ראשוני ויש עליהם ביקורות שונות, לכן לפני שאתם בוחרים בבנק דיגיטלי נסו להתייעץ ולחשוב. קחו בחשבון גם את האפשרות של בנק רגיל ושימוש באפליקציה שלו.

תשאלו שאלות, תבררו לעומק, תיעזרו בהורים ובחברים ותמצאו את הבנק שמתאים לכם.


עמותת "חיים בפלוס" הוקמה בשנת 2006, במטרה לקדם רווחה כלכלית אישית ולמנוע הידרדרות לחובות ולעוני, באמצעות חינוך פיננסי. העמותה מעבירה קורסים עבור צעירים בגילאי 17-22, המעניקים להם כלים פרקטיים וכישורי חיים להתנהלות כלכלית אחראית. לפרטים נוספים צרו קשר איתנו.