אימאלה! הוזמנתי לראיון עבודה ואין לי מה להגיד, מה עושים???

מזל טוב! הגיע הרגע , החוק מותיר לכם כבר לעבוד #גיל 14 ועכשיו נותר לכם לסדר עוד כמה דברים אחרונים לקראת “הבוחטות” שיבואו.  

קודם כל בלי לחץ, תכנון נכון מראש יעזור לכם לעבור את הראיון בהצלחה ולהשאיר רושם מעולה על המראיין, וגם אם לא, הכל בסדר, קיבלתם ניסיון לראיון הבא שלכם כך או כך אתם מנצחים 😊 . כנראה שתעברו כמה ראיונות עבודה במהלך חייכם, זה לגיטימי וטבעי לגמרי, שמעתם על מישהו שעבד רק בעבודה אחת בכל ימי חייו???

 רגע, אז מה הולך שם בכלל?!…ראיון עבודה נעשה בדרך כלל מול המעביד, במקום ושעה שנקבעו איתכם מראש, שם ישאלו אתכם על הכישורים שלכם, העבר המקצועי ואפילו התחביבים שלכם. מקובל מאוד להכין דף שיקל על כולם וירכז את כל הדברים שיוכיחו  למעביד שאתם האדם הראוי לתפקיד, לדף הזה קוראים "קורות חיים". יש אפילו קורסים שלמים ואנשי מקצוע שיעזרו לכם לעצב ולבנות קורות חיים, וכאן תקבלו טיפים בח-י-נ-ם!

אז מה צריך להיות בקורות חיים?

  • פרטים אישיים- שמכם, מקום מגורים, תעודת זהות למי שכבר יש ועוד פרטים מזהים עליכם.
  •  ניסיון תעסוקתי-אם עבדתם כבר ,זה המקום להכניס את ההיסטוריה של עבודות קודמות, מומלץ לרשום מקומות בהם עבדתם שקשור לעבודה בה אתם מבקשים לעבוד, כך המעביד ישתכנע שאתם המתאימים ביותר לתפקיד.  
  • לימודים -תמיד ההורים וגם המורים חזרו ואמרו שלימודים זה חשוב לעתיד ואין לנו מה לחפש בחוץ בלי השכלה ובכן זה המקום לרשום כמה שנות לימוד הישגתם ואילו קורסים לימודיים עברתם עד כה וכן אפילו קורס לימודי בצופים יכול לעזור.
  • שפות-לכולנו יש שפת-אם איתה נולדנו ודיברנו לראשונה, לא סתם קוראים לזה שפה של אמא,אם התמזל מזלכם ואתם יודעים שפה נוספת מלבד עברית תוסיפו את סוג השפה ועד כמה אתם שולטים בה.
  • המלצות-תמיד טוב לשמוע עליכם המלצות ובקורות חיים זה יכול להוות יתרון משמעותי, גם אם לא עבדתם מעולם עדיין יש לכם אפשרות לבקש המלצות מאנשים שמכירים אתכם טוב כמו המורה שלכם, מחנכת הכיתה, מדריך בצופים ועוד אנשים מכירים טוב את הכישורים שלכם.

אחרי שאספתם נתונים ויצרתם את קורות החיים שלכם, אתם בהחלט יכולים להיות רגועים ולצעוד בבטחה אל עבר היעד, שיהיה המון בהצלחה!


עמותת "חיים בפלוס" הוקמה בשנת 2006, במטרה לקדם רווחה כלכלית אישית ולמנוע הידרדרות לחובות ולעוני, באמצעות חינוך פיננסי. העמותה מעבירה קורסים עבור צעירים בגילאי 17-22, המעניקים להם כלים פרקטיים וכישורי חיים להתנהלות כלכלית אחראית. לפרטים נוספים צרו קשר איתנו.